Bolezen ali poškodba?

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

Re: Bolezen ali poškodba?

OdgovorNapisal/-a BojanD » 20 Jun 2016, 20:26

Tjasa napisal/-a:hi
v akvariju imam 8 neonk in 3 zlate molije. Samec molija nenavadno plava. na vsake roliko časa se ustavi na pesku. ali je zbolel??

Ne moreš gojiti skupaj trdovodne ali celo somornične vrste z mehkovodnimi, po vodnem kemizmu in tudi po temperaturi ne gredo skupaj, saj moliji potrebujejo zelo visoke temperature (neonke pa nizke); umetne pasme pa so zaradi nenehnega parjenja v sorodstvu še toliko bolj občutljive. Jaz sem molije spravil k sebi tako, da sem jih postopoma navajal na morsko vodo in po nekaj dneh plavanja v morskem akvariju, ko so povsem ozdraveli in razprli plavuti so šli zopet nazaj v skoraj sladko, a vsekakor trdo in bazično vodo, nekaj soli v vodi vedno potrebujejo. Večina akvarijskih pasem molijev ima gen od P. latipinna, ki je obligatno somornična vrsta.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 20 Jun 2016, 21:04

BojanD napisal/-a:Ne moreš gojiti skupaj trdovodne ali celo somornične vrste z mehkovodnimi, po vodnem kemizmu in tudi po temperaturi ne gredo skupaj, saj moliji potrebujejo zelo visoke temperature (neonke pa nizke)

:toja to Bojan sem že sam omenjal v eni izmed preteklih tem, da Neonk in Molijev nikakor ne moremo gojiti v sožitju saj gre za popolnima drugi kemizem vode

karamanica

OdgovorNapisal/-a karamanica » 30 Jan 2017, 14:45

Zdravo.
Imam problem in sicer ze 2 tedna se nitkarju vedno povecuje rana na telesu. Mogoce kdo ve zaradi cesa? Je to bolezen ali kaj drugega?

Hvala
Priponke
20170124_203613.jpg
20170124_193747.jpg
20170124_193657.jpg

Uporabniški avatar
boysta
Član društva
Član društva
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 30 Jan 2017, 15:00

01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Forter

OdgovorNapisal/-a Forter » 11 Okt 2017, 19:53

Pozdravljeni.
Na eni izmed neonk sem opazil sumljivo izboklino na glavi med usti in očesom. Izboklina je nekoliko belkasta, a jo vsaj delno še vedno pokriva koža. Prvi hip sem mislil, da gre za kakšno poškodbo, ker je zgledalo, kot bi bila koža nekoliko odrgnjena. Po nekaj dneh pa se mi vse bolj zdi, da to ni poškodba in da se je vse skupaj blago povečalo. Prilagam fotografijo ribe (kolaž 4 fotografij ene in iste ribe). Bolj ostrih fotografij žal ne uspem narediti, ker riba pač neprestano plava. Njeno obnašanje je sicer povsem normalno, druži se v jati in se normalno prehranjuje. Fizično je tudi ena izmed večjih neonk v akvariju. Vsako mnenje je dobrodošlo.
Hvala.
Peter
Priponke
Neonka - bolezen.jpg

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 12 Okt 2017, 00:57

Nisem prepričan ampak zna bit da gre za tole

viewtopic.php?f=27&t=822

Forter

OdgovorNapisal/-a Forter » 12 Okt 2017, 08:46

Kevin17, hvala za odgovor. V bistvu je res nekako podobno tej bolezni, od vseh bolezni, ki sem jih uspel preveriti, še najbolj. Poškodbo pa sem že izločil. Bolj, ko gledam tvorbo, bolj sem prepričan, da ni poškodba. Tudi borb med neonkami še nikdar nisem opazil.
Lp, Peter

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost