Moj akvarij - 360l Rastlinjak

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Andrej
Kraj: Obala

Re: Moj akvarij - 360l Rastlinjak

OdgovorNapisal/-a Andrej » 23 Okt 2017, 20:21

Hja, ta zvezdata trava je sicer meni z vec vidikov koristna v akvariju, jo pa ne postavim vec direkt nad sijalke ker se siri huje od alg :lol:

Une zivalce pa ne vem ce so kozice. Ce pa so, si jih verjetno dobu v mojem helferiju, ker imam konstantno mladice, ceprav dvomim da bi prezivele.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 23 Okt 2017, 20:30

Niso kozice pa tudi akvarijski prebivalci ne so v bistvu ličinke enodnevnice in sem jih včeraj sicer na krut vendar ustrezen način uničil >:D

V bistvu sem včeraj po pogovoru s Tjašo Kotnik, prišel do sklepa da ta bitja podarimo kot živo hrano mojim Espejevim razboram, tako sem učeraj malo sicer riskantno ker je šlo za 23 dan po začetku ciklanja v akvarij spustil nekaj espejevih razbor ( Še prej sem se trikrat prepričal o vrednostih nh3/nh4 , no2, ter vrednostih no3 in po4). Čeprav je včeraj kazalo da jih živa hrana ne mika kaj preveč danes ugotavljam da jim je še kako ko niso dobile druge hrane :wide:

Lenka
Kraj: Dolenjske Toplice / Straža pri Novem mestu

OdgovorNapisal/-a Lenka » 12 Nov 2017, 17:58

Lep akvarij! Morda so bile ličinke enodnevnic malo prevelike za espejevke, moje imajo najraje komarje, ki so nekoliko manjši, na tiste so nore.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 13 Nov 2017, 13:44

Lenka hvala.

Danes je 46 dan od začetka tega akvarija in počasi vendar ustrajno akvarij dobiva željeno podobo ;)

1.jpg
2.jpg

Leva stran je nekoliko v zaostanku za sredinsko in desno stranjo, vendar moram poudariti da je bila leva stran precej oskubljena zaradi prevelikega razrasta Heteranthere Zerostifolie. V spodnjem delu sem jo pustil da se Sigittaria toliko razraste da jo bo tam nadomestila. Namen ki ga sedaj tam opravlja je ta da preprečuje prodroru svetlobe do podlage zaradi česar sem že imel težave z Ciano bakterijo, opravlja fukcijo kot nekakšnega dežnika pred svetlobo :P

Sigittaria subulata se razširja in bo po mojih predvidevanjih do konca tega meseca zapolnila sprednjo stran akvarija.

3.jpg

Kako izgleda akvarij po izklopu luči ste že videli v prejšnji objavi zato le posodabljam različico :wide:

4.jpg
5.jpg

Komentarji dobrodošli ;)

Uporabniški avatar
boysta
Član društva
Član društva
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 13 Nov 2017, 15:11

Vse skupaj zgleda lepše...Rastlinska akvaristika Rules!
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 15 Nov 2017, 00:13

boysta napisal/-a:Rastlinska akvaristika Rules!

True that :toja

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov