Vnetje vzdušnega ali plavalnega mehurja

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

Nordung Star

Re: Vnetje vzdušnega ali plavalnega mehurja

OdgovorNapisal/-a Nordung Star » 21 Jan 2014, 20:48

Da ne odpiram nove teme. Se mi zdi, da bi nevšečnost, ki tare mojo zlato ribico, lahko uvrstili tukaj.
Ribica je stara 7 let in živi v 70 lit. akvariju skupaj s prijateljico. Pred tremi tedni se ji je malo ukrivil rep (del pred zadnjo plavutjo). Tako stanje je trajalo nespremenjeno do štiri dni nazaj, ko se je čisto zvila. Ponoči in podnevi je aktivna, občasno si vzame čas in počiva zvita na mehurčkih ali na tleh. Če jo animiram, se "prebudi" in šiba okoli. Drugače nima drugih sprememb na telesu. V Tukanu mi je fant povedal, da naj zamenjamo pol vode, jo solimo in damo česen. Da gre za vnetje plavalnega mehurja. Začuda mi ni hotel prodati kemije, celo rekel je, da to ne pomaga. Vsaka čast takemu trgovcu.
Ker najbolj obnašanje ribice lahko vidite na sliki, sem jo posnel. Mi lahko svetujete, ali naj jo zdravim še kako drugače? Je to ta bolezen? Ribice nikakor ne bom evtaniziral, ker se mi zdi, da se ne muči. Kakor da je sprejela to stanje invalidnosti.
Nord

www.youtube.com/watch?v=PyIRgctl1V4&feature=youtu.be
www.youtube.com/watch?v=2OMRZqk-8dk&feature=youtu.be
www.youtube.com/watch?v=EjE6YYPuV8s&feature=youtu.be

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 21 Jan 2014, 23:55

Trgovec ti je pozabil povedati da zlata riba potrebuje 300l akvarij, zelo dobro filtracijoin redno menjavo vode.
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Nordung Star

OdgovorNapisal/-a Nordung Star » 22 Jan 2014, 10:54

Zlate ribice smo posvojili in jih rešili iz manjšega akvarija brez filtra. Večjega akvarija že ne moremo imeti. Vem, da zlate ribe sploh nisi primerne za v akvarij, žal rešujem situacijo. Prosim za pomoč s primernimi nasveti, pametovanja ne pomagajo.

Nordung Star

OdgovorNapisal/-a Nordung Star » 30 Jan 2014, 13:12

Žal mi je, da nisem tukaj dobil nobenega nasveta. Želel sem, da se javi g. BojanD, pa žal ni videl mojega pisma na ZS, niti teh komentarjev. No, naj povem, da gre naši ribici na bolje. Manj počiva in je več v akciji. Jo pa še nese po svoje. Česen, sol in pogostejša menjava vode očitno pomagajo. Držimo pesti, da se izvleče. Zlate ribice res niso za v akvarij in to bi morali v trgovinah nujno povedati STARŠEM, ki kupujejo ribice za darilo svojim otrokom.

Annjaa

OdgovorNapisal/-a Annjaa » 31 Avg 2014, 22:48

Pozdravljeni!

Lahko prosim pomagate moji ribici?

Ima napihnjen trebuh, predvidevam da gre za vnetje plavalnega mehurja, kakor sem izvedela od prodajalcev... plava zelo malo saj ne more, zadrzuje se vedno na istem mestu na povrsini vode, je zelo malo, ker komaj ulovi hrano, obrnjena pa je z glavo navzdol...

Je majhna bela pajcolanka.

*Poskusila sem z cesnom, pa nic ne pomaga... ribica je taka ze kar nekaj mesecev... Ji sploh lahko kako pomagamo?

Uporabniški avatar
lifestreamer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Rakek

OdgovorNapisal/-a lifestreamer » 31 Avg 2014, 23:38

Pozdravljena na forumu.
Da ti bomo lahko pomagali boš mogla napisati malo več o akvariju (velikosti, filtracija, parametri, menjave vode, je akvarij vtečen?). Večina ljudi ima pajčolanke in zlate ribice v neprimernih pogojih, to pa ponavadi zaradi napačnih informacij iz trgovine.
Te ribe so namreč velike packe - zrastejo zelo veliko (nekje 30-40cm) ter zelo mažejo vodo (tudi ko so majhne). Zaradi tega potrebuje velik akvarij (vsaj 200l) in zelo močno fltracijo. Če tega nima ponavadi ne zraste ter zaradi umazane vode zboli.
Vnetje vzdušnega mehurja je bolezen, ki se pojavi ravno iz tega razloga - nečiste vode.
Kot piše v prvi objavi na prvi strani se bolezen zdravi z baktopur oziroma baktopur direct, vendar se to naredi v karantenskem akvariju, da ne sesujemo bakterij v matičnem. Seveda pa je treba prvo odstraniti vzrok - če je akvarij majhen s preslabo filtracijo boš imela vedno problem z boleznimi.

hucho

OdgovorNapisal/-a hucho » 03 Jan 2015, 22:37

Pozdravljeni
Mogoče kdo ve kaj bi bilo z mojim praskačem?
Opažam, da ima vedno bolj napihnjen trebuh, danes je že tak da se mi prav smili, sicer je živahen in ješč, vendar imam občutek da kmalu ne bo več tako....
tiste krvavkaste črtice izgledajo prav grozno
Prosim za pomoč

slika je narobe obrnjena
Priponke
Napihnjen Praskač.jpg

Uporabniški avatar
LDDP
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: MB

OdgovorNapisal/-a LDDP » 06 Jan 2015, 00:49

Kako je z ribo?

Sem razmišljala, ampak ne prepoznam tega znaka. Je riba ločena od ostalih v karanteni?

hucho

OdgovorNapisal/-a hucho » 06 Jan 2015, 20:31

Riba je aktivna, praska povsod torej se prehranjuje, tudi ko splošno hranim ribe se priključi k hrani....plava med drugimi ribami ravno tako kot prej, moti me napihnjenost in ne vem sploh kaj naj naredim. Riba ni v karanteni.
Za dva dni sem dal strok česna v akvarij.....
Če bi ga dal v karanteno z bactopurjem, koliko časa mora biti v karanteni? (samo razmišljam)

hucho

OdgovorNapisal/-a hucho » 08 Jan 2015, 21:21

Imam občutek, da se trebuh manjša....bom poročal o dogajanju.

hucho

OdgovorNapisal/-a hucho » 11 Jan 2015, 11:58

Trebuh se je močno zmanjšal in stanje je veliko boljše. Ob priliki priložim še sliko....

hucho

OdgovorNapisal/-a hucho » 04 Feb 2015, 18:13

čas smrti 3.2.2015.......

Uporabniški avatar
LDDP
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: MB

OdgovorNapisal/-a LDDP » 06 Feb 2015, 01:35

:(

Sama žal nisem imela ideje, kaj bi povzročilo take lise. Sožalje.

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 02 Dec 2017, 14:18

Imam zlato ribico v 1700 litrskem vrtnem ribniku. Lani jd imela probleme,da je sicer jedla normalno plavala pa težko oziroma jo je obračalo naokrog. Voda je bilaše mrzla ker je bilo to kmalu po snegu in temperaturah pod 0. Potem pa je postalo topleje in ribica je bila boljša iz tedna v teden,ko se je voda in vreme otoplilo. Potem je bil skozi celo leto super. Zdaj pa je voda spet postala mrzla in spet velike težave. Kaj je za storiti? Sedaj namreč bo vedno mrzleje,ne topleje. Predvidevam,da ima težave z mehurjem. Se pa dogaja to le pri 1 ribi.

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov