Kateri zunanji filter?

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

Re: Kateri zunanji filter?

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 15 Nov 2017, 11:04

Ja Gregor sem imel kar probleme z manjšanjem pretoka in moraš vedet da je akvarij v dolžino 80 cm, zame je bil prevelik, zato sem tudi tako napisal

Uporabniški avatar
Trebor
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Trebor » 16 Nov 2017, 16:24

Jaz imam na 40L akvariju Eheim 2078 3e in sploh ni prevelik v tem primeru, da bi bile težave z pretokom. O čiščenju predfiltra še nisem niti pomislil.
Res, da gre za dražji filter vendar rablenega lahko najdeš kar ugodno, vendar še vedno je dražji od novih slabših.

Tamazawa
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a Tamazawa » 06 Dec 2017, 20:53

Pozdravljeni vsi akvaristični navdušenci in strokovnjaki!

Vem da je bilo o izbiri filtrov na tem forumu že dosti govora, tudi sam sem dosti tem pregledal in prebral, vendar sem še vedno v dilemi in se ne znam odločiti.
Imam Juwel Rekord 120l akvarij, v katerem imam še orig. notranji filter oz. 'pumpo', katera zadnje čase svojega dela ne opravlja več dobro. Odločil sem se (ker so tu prazniki) da kupim zunanji filter. Po daljšem iskanju in prebiranju foruma sem sedaj še v večjih dvomih kot prej. Odločam pa se sicer med JBL in Tetratec filtri (cenovno najbližje moji denarnici), sicer pa vem da tudi z Eheim nebi nič zgrešil.
Zanima me vaše mnenje oz. priporočilo kaj bi vzel za 120l akvarij, kateri ni gosto poraščen in notri imam naseljene endlerje, neonke in pritlikave somiče.
Izbira je ogromna, glede pretoka vode koliko sem razbral iz prejšnjih tem ni problema, se da regulitari oz. zmanjšati, je pa boljše več filtrirnega materiala kot manj. Glede hrupa oz. glasnosti delovanja so mnenja različna, nekateri hvalijo JBL, spet drugi ga grajajo. Zanima me tudi kako je glede kvalitete same naprave, kakšne so splošno znane 'napake' ipd.
Se pa osebno najbolj nagibam k JBL, izbiram pa med naslednjimi filtri:

JBL CristalProfi e902 greenline (90-300l)
https://abc-zoo.si/17030-jbl-cristalprofi-e902-greenline-zunanji-filter-90-300-l.html

JBL Cristal Profi e901 GL (90-300l)
http://www.aquashop.si/Product-JBL-Cristal-Profi-e901-GL_9206.aspx

Tetra Tetratec EX 800 PLUS (100-250l)
http://www.aquashop.si/Product-Tetra-Tetratec-EX-800-PLUS_226.aspx

EHEIM professionel 4+ 250
https://www.zgd.si/trgovina/akvaristika/tehnicna-oprema/filtri-in-crpalke/zunanji-filtri/eheim-professionel-4-250/

V naprej se zahvaljujem za vse nasvete in predloge! :worthy

Uporabniški avatar
Trebor

OdgovorNapisal/-a Trebor » 06 Dec 2017, 21:39

Vzaemi čim večjega. Jaz imam na 40L akvariju Eheima 2078 in deluje odlično, ker ima možnost nastavitve pretoka in obilo biološkega materiala. Od samega zagona še ni bilo potrebe čistit filtrirne mase.

legija

OdgovorNapisal/-a legija » 07 Dec 2017, 07:58

Tudi sam sem pred kratkim razmišljal o tem kateri filter kupiti. Prav tako imam doma 120l akvarij.. na koncu sem se odločil za eheim professionel 4+ 350.. V akvariju imam endlerje, filter pa deluje s polno močjo, sprva sem se malo bal kako bo s pretokom a se je izkazal za odličen nakup.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 07 Dec 2017, 08:39

Kaj pa če vzameš tega eheima, sem ga imel in sem bil z njim zadovoljen http://www.aquashop.si/Product-Eheim-Ecco-Pro-130_8222.aspx?gid=625&art=varianta

Če ne drugega je ta filter preverjen, tih in za tvoj akvarij dovolj efektiven. Imel sem tudi Jbl e901 sem bil zadovoljen, sicer pa so kasnejše izvedbe bolj oslabljene vsaj kar se kvalitete materiala tiče, so zelo padli. Od Tetre pa niti ne razmišljaj ker ima tolko slabosti da glava boli.

Tamazawa
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a Tamazawa » 07 Dec 2017, 16:08

Kot vidim priporočate EHEIM pred JBL.
Glede na to, da imajo na ZGD decemberski popust EHEIM pro. 4+ (tudi sam Martin mi je priporočal EHEIM pred JBL) bo EHEIM najverjetneje kmalu doma :toja

Sedaj pa imam sledeče vprašanje.. EHEIM professionel 4+ 350 ali EHEIM professionel 4+ 250 ?
Razlika v ceni je praktično minimalna če pogledamo velikost in pretok vode pri enem in drugem. Sem pa malo v strahu glede pretoka pri 350, saj v specifikacijah piše najnižji volumen akvarija 180l.. Kako je z reguliranjem pretoka pri slednjih filtrih?

Kevin17 napisal/-a:Od Tetre pa niti ne razmišljaj ker ima tolko slabosti da glava boli.

Še dobro sem se prej odločil povprašat o mnenju.. Sem imel Tetra EX 800 pro že na blagajni v Zooticu, pa me je 'hvaljenje' filtra s strani prodajalca odvrnilo od nakupa :worthy

Uporabniški avatar
Trebor

OdgovorNapisal/-a Trebor » 07 Dec 2017, 18:39

Vzami večjega in ti nebo žal. Glede pretoka je pa tako, da ga lahko nastaviš brez tuša ali malo pripreš zgornji ventil. V vsakem primeru bo interval čiščenja veliko daljši saj se počasi pretok zaradi umazanije zmanjšuje.

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov