Moj akvarij - 240l (Prvič akvarij)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Prvič akvarij

Re: Moj akvarij - 240l (Prvič akvarij)

OdgovorNapisal/-a Prvič akvarij » 15 Feb 2018, 20:28

Bi pa prosila uporabnike, da žalitve zadržijo zase. Kolikor sem brala pravila foruma, le ta ni namenjen žaljenju ostalih uporabnikov. Dobrodošla so mnenja in nasveti, v kolikor pa komu tema ne sede ali ima žaljive pripombe, svetujem da komentira v temi, ki mu odgovarja. Te teme pa preprosto ne odpira.
Hvala vse ostalim, ki se držite osnovnega bontona.

Prvič akvarij

OdgovorNapisal/-a Prvič akvarij » 15 Feb 2018, 20:29

Glede peska se pa strinjam z vami in ob generalki akvarija, čez kakšno leto ali dve, bom definitivno zamenjala pesek z manjšo granulacijo.

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 15 Feb 2018, 21:03

In zdaj ste vi po novem "sodnik" na forumu?
Vi pa obdržite "mučenje živali zase" in jih javno ne objavljajte. Kajti delujete kontradiktorno za cel forum, kar koli vam je kdo predlagal, ste naredili kontra. In to je glavno PRAVILO FORUMA, da se ribe najbolje počutijo, ne pa da je neka "rit užaljena"!

p.s. - Če ste se tako poglobili v pravila forum, bi si najprej prebrali PRAVILA ZA DOBRO POČUTJE RIB in kaj je PRAV in KAJ NE, ne pa kaj je bonton. To je na drugem mestu in ne prvem. In ne lastite si "svoje teme" za to da je nihče ne odpira, saj je forum javen za vse uporabnike, ne pa kot vaše zmotno mišljenje...

Lp

Uporabniški avatar
neofelis
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a neofelis » 16 Feb 2018, 10:31

Lepo pozdravljena v svetu akvaristike.

Kot začetnici ti je najbrž težko, tudi meni je bilo. Ne skrbi na začetku vsi delamo napake, moja prva objava na bivšem akvarističnem forumu AKVAZIN je končala v rubriki "kvaristika", kjer so bile objave, ki so resno ogrožale dobro počutje prebivalcev ter dobro ime akvaristike. Dobila sem veliko očitkov, da mučim živali, da akvarij ni dobro postavljen, da mi bodo ribe zbolele itd. Namesto da bi se razburjala, sem poiskala razloge zakaj je tako. Kmalu sem ugotovila, da je bil moj prvi akvarij absolutno zgrešeno postavljen, z neprimerno dekoracijo in neprimernimi kombinacijami rib.

Kmalu sem ugotovila, da so komentarji, ki so prej zveneli grobo in grozno v bistvu dobronamerni. Ta čudovit hobi je namenjen temu, da v naše domove vnesemo košček narave, kar pomeni da posnemamo naravna domovanja rib. Ker so ribe med sabo zelo različne potrebujejo različna domovanja, kar pomeni različno vrsto dekoracije, granulacije peska, parametrov vode itd. Ljudje smo si različni, žal je v življenju tako, da boš dobila nasvete ki so dobri in slabi, včasih pa tudi dobre nasvete, ki bodo zveneli grobo. Tvoja naloga je, da jih sprejmeš dobronamerno, v končni fazi gre za dobro počutje živali.

Lep pozdrav in veliko uspehov v svetu akvaristike.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 16 Feb 2018, 12:05

neofelis napisal/-a:Lepo pozdravljena v svetu akvaristike.

Kot začetnici ti je najbrž težko, tudi meni je bilo. Ne skrbi na začetku vsi delamo napake, moja prva objava na bivšem akvarističnem forumu AKVAZIN je končala v rubriki "kvaristika", kjer so bile objave, ki so resno ogrožale dobro počutje prebivalcev ter dobro ime akvaristike. Dobila sem veliko očitkov, da mučim živali, da akvarij ni dobro postavljen, da mi bodo ribe zbolele itd. Namesto da bi se razburjala, sem poiskala razloge zakaj je tako. Kmalu sem ugotovila, da je bil moj prvi akvarij absolutno zgrešeno postavljen, z neprimerno dekoracijo in neprimernimi kombinacijami rib.

Kmalu sem ugotovila, da so komentarji, ki so prej zveneli grobo in grozno v bistvu dobronamerni. Ta čudovit hobi je namenjen temu, da v naše domove vnesemo košček narave, kar pomeni da posnemamo naravna domovanja rib. Ker so ribe med sabo zelo različne potrebujejo različna domovanja, kar pomeni različno vrsto dekoracije, granulacije peska, parametrov vode itd. Ljudje smo si različni, žal je v življenju tako, da boš dobila nasvete ki so dobri in slabi, včasih pa tudi dobre nasvete, ki bodo zveneli grobo. Tvoja naloga je, da jih sprejmeš dobronamerno, v končni fazi gre za dobro počutje živali.

Lep pozdrav in veliko uspehov v svetu akvaristike.

:clap :toja

batoveliki

OdgovorNapisal/-a batoveliki » 16 Feb 2018, 13:26

:clap :happy bravo za predzadnjo objavo!Lepo povedano in RAZLOŽENO

Prvič akvarij

OdgovorNapisal/-a Prvič akvarij » 09 Mar 2018, 20:35

Hvala gbauer! Zelo lepo povedano (napisano). Se popolnoma strinjam s tabo. :clap

Prvič akvarij

OdgovorNapisal/-a Prvič akvarij » 09 Mar 2018, 20:35

Hvala neofelis!

Uporabniški avatar
ZLATI PAJČOLANJEK

OdgovorNapisal/-a ZLATI PAJČOLANJEK » 10 Mar 2018, 13:37

Neofelis pohvalno :toja :clap :clap
₵₳Ɽ₳₴₴łɄ₴ ₳ɄⱤ₳₮Ʉ₴ V₳Ɽ. ⱤɎɄ₭ł₦

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani