kateri CO2 difuzor?

Vprašanje o opremi: filtri, črpalke, grelci, RO,...

Moderator: Ekipa Aquanubis

umekdav
Kraj: Krško

Re: kateri CO2 difuzor?

OdgovorNapisal/-a umekdav » 01 Nov 2017, 12:14

A uporablja kdo inline difuzer?
zanima me kako se obnese in na kaj biti pozoren, ker je razpon cen in oblik zelo velik!
Ali pa mogoce priporocate kaj drugege.
hvala
jbl-proflora-direct-inlinediffusor.jpg

Uporabniški avatar
Lukasem
Kraj: Ljubljana - Šentvid

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 07 Mar 2018, 13:36

Ima kdo kakšne izkušnje s tem, kar sprašuje umekdav zgoraj?

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 07 Mar 2018, 14:38

Ga nisem vzel saj gre za visok tlak v sistemu.Ce imaš pH controller in kitajski elektromagnetni ventil ne bo popolnoma zapr dovajanja Co2 kar lahko privede do katastrofe.žal moj kitajski elektoventil dopušča do 1.9 bara.Prav iz tega razloga sem kupil Aqamedic 1000 reaktor imam ga že 5 let dobo sem ga na bolhi za 15€.Prav tako imam slabe izkušnje z kreramicnimi difuzerji, čiščenje lom stekla nihanje pH zaradi zamašitve sistema,prav tako optimalno delujejo pri visokem tlaku ne vsi ampak željeno pa je.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
thesilos

OdgovorNapisal/-a thesilos » 07 Mar 2018, 15:09

jest imam zgornji inline difuzor in sem z njem zadovoljen bolj kot sem bil z lojtrico.
Z lojtrico nisem bil zadovoljen, ker se mi je pacala vseskozi (so mi notri tavali polži, se zatikale rastline, umazanija organska...).
Ko sem zamenjal mi je za isti učinek tudi jeklenka trajala vsaj 30% dlje.

Ni pa še čisto popolnega raztapljanja, sem pa tja pripiha čez spraj bar še kakšna grupica mehurčkov. Kot je rekel boysta je tlak na izhodu v tem primeru res 2bar, pri lojtrici je bilo dovolj 1 bar.

Sam bi danes, če bi na novo kupoval, vzel raje zunanji co2 reactor takega tipa, ki ga predlaga boysta.

Uporabniški avatar
boysta
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 07 Mar 2018, 15:43

Reaktor je reaktor - pozabiš, da sploh maš kaj - edino kar me spomni je manometer ki kaže, da moram jeklenko dat polnit.Ob polnjenju jeklenke se pa spomnim kak lep akvarij je to.Čim manj dela z opremo je cilj - vsebina akvarija in počutje prebivalcev, kemizem vode je hobiji no!Ne pa štetje mehurčkov iz difuzerja lojterc, če kaki mimo pade pa samo da piše ADA gor :lol:

Uporabniški avatar
Lukasem

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 07 Mar 2018, 20:38

.
Nazadnje spremenil Lukasem, dne 07 Mar 2018, 20:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Lukasem

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 07 Mar 2018, 20:40

Včasih sem imel aquamedic reaktor, pa bom verjetno spet nabavil... Me je samo zanimalo če je kaj sprememb glede tega 8)

Nekdo je v tej niti napisal da raztaplja co2 kar v filtru, je to kdo poizkusil?

Uporabniški avatar
boysta
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 08 Mar 2018, 02:48

V zunanjem filtru se naredi zracni čep, ki zelo fejst ruzi ko impeler hakla....Bog ne daj, da z Co2 zastrupiš zadušiš organizme biologijo filtra v primeru če se impeler ustavi v času ko ni el toka. Ni tu heca - enostavno vzames reaktor namensko naret in se resno ukvarjas z akvaristiko.Vse drugo je "jajca"hoja po robu.Tesiranje ali bo vzdržalo ali ne - če smo neki akvaristi, pa če imamo radi živali ne bomo preizkušali - brezveze je to..Probaj dat zracno črpalko in dovajaj zrak v zunanji filter tudi po 1 mehurcek na 3 sec- zna se zgodit, da bos moral "odvecen zrak rocno spraviti iz filtra" ker bo inpeler laufal v prazno..Zakaj bi to tvegal.."Kmecka" logika nam pove, da ne gre to tak z lahka... ;) Ta čas si te raje umisli 2cm navaden klasicen keramicni difuzer, pa pocasi dalje - drugace pa škoda, da nisi obdrzal kvalitetne opreme.Pohvalno pa, da si nazaj v hobiju v spodbudo, pa da je kar nekaj navelicanih, ki prodajajo opremo in trg je polen vsega cene nizje..ipd.Lp Boštjan

Uporabniški avatar
Lukasem

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 08 Mar 2018, 07:45

Boysta se popolnoma strinjam s tabo.
Mene samo zanima ali so kakšne novosti, ker sem se nazadnje ukvarjal s temi stvarmi davnega leta 2013, pa vidim, da sem imel že takrat dobro naštudirano...

umekdav
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a umekdav » 10 Mar 2018, 21:59

Probal sem vse in-line, keramicni difuser, lojtrco,tajfun, Sedaj imam cca 6mesecev Serin reaktro. prikopil sem ga na extra filter. Sem res super zadovoljen, Mogoce v celem dnevi prleti skozi ali prletita skozi 2 do mehircka. Poraba co2ja se je zmanjsala.

Uporabniški avatar
thesilos

OdgovorNapisal/-a thesilos » 12 Mar 2018, 16:52

David je pri tem sera reaktorju kaj važno kako je obrnjen in ali lahko leži tudi v vodi?
Študiram namreč,d a bom po prenovi namesto zunanje naredil za akvarijem, čez celo dolžino še en sump filter in bi ga kar na izhodno črpalko montiral, kar pa pomeni, da bi bil v vodi ali pa ležal počez na sumpu za akvarijem.

Uporabniški avatar
thesilos

OdgovorNapisal/-a thesilos » 31 Mar 2018, 16:33

no tudi sam sem zamenjal difuzor za Sera ampak imam z njim težave, kljub sigurno zadostnemu toku se mi ne vrtijo lopatice in zato gre preveč Co2 v reaktor in se meša bolj zaradi padca vode. Berem po internetu in je zaradi slabe izdelave teh Sera reaktorjev veliko podobnih težav. Tudi sam ga bom razstavil in malo obrezal lopatice, kot so to rešili drugi.

Vrni se na “Akvaristična oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov