Moj akvarij- 30L (Anamarija)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

anamarija
Kraj: Ljubljana, Bizovik

Moj akvarij- 30L (Anamarija)

OdgovorNapisal/-a anamarija » 29 Mar 2018, 22:23

Pozdravljeni!

Akvarij je bil postavljen pred nekje 2 mesecema.

Opis akvarija:

Velikost akvarija
- širina x globina x višina: 45x25x30 cm
- volumen (velikost v litrih): 30L

Filter: notranji Prodac magic filter 200l/h
Filtrirni material (v kolikor ni originalen): original+nekaj zrnc šote
Ostali dodatki v filtru in interval menjave le-teh (odstranjevalci fosfatov, nitratov itd.): jih ne uporabljam
Grelec (tip, moč): 25w Aquael
Luči (tip, moč, število): 1x ledddy smart 6W led plant
Nočna osvetlitev: nimam
Sistem za dodajanje CO2-ja: nimam
Tip Ozadja: črna folija
Dekorativni pesek (vrsta, granulacija, barva): 1-2mm granulacije, črne barve, netopen v vodi
Hranilna podlaga (tip): imam, se ne spomnim imena
Ostala dekoracija: nimam
Gnojila: Tetra inital sticks
Zračna črpalka: imam ampak ne uporabljam
Podatki o vodi
- temperatura: 26°C
- kislost (pH): 7,5-7,6
- karbonatna trdota (kH): okoli 10 stara meritev
- skupna trdota (gH): 4,2-8,4 stara meritev
- nitrati (NO3): 10-15 stara meritev
- fosfati (PO4): ne merim

Ostala tehnika:
- hladilni sistem: ne uporabljam
- denitrator: ne uporabljam
- sistem za dolivanje vode: ne

Ribe (vrste, število, koliko samcev in koliko samic):
Čez kak teden prideta 2-4x pritlikavi godernavček, da se formira par in ostala dva oddam.

Nevretenčarji:
Cca 20x red cherry, divja, rumena, modra, zelena... v glavnem neki križančki in pa divja barva
2x neritina

Rastline (vrste):
Vsaj 30 različnih vrst. Naj bi bilo med njimi kar nekaj zelo redkih v naših trgovinah. Moram najti imena.
Anubijas
Javanski mah
Javanska praprot
Praprot
Božični mah
Algna žogica
2 različni lymnophili
2 različni hygrophili
Bacopa
Riccia
Vodni šejek
Vodna leča
Itd... za ostale sem pozabila ime. Imam pa napisan nekje

Slike:
20180329_220218.jpg
20180329_220209.jpg
20180329_220551.jpg
20180329_220648.jpg
V živo je akvarij VELIKO lepši, saj ne moram na kameri hkrati izostrit plavajočih in splodnjih rastlin. Zato zgleda kot da bi bil poln nekih smeti, ampak v bistvu so to korenine plavajočih.

Mnenja, komentarji zaželjeni.
PS: Če kdo rabi red cherry, riccio, kake druge rastline, naj mi piše na ZS. Jih šenkam ali pa menjam za kaj ;)

Lp, Anamarija

anamarija

Re: Moj akvarij- 30L (Anamarija)

OdgovorNapisal/-a anamarija » 06 Apr 2018, 21:23

Akvarij je res neverjeten. Rastline zelo lepo rastejo. Sem in bom pustila, da je malo bolj divji. Kozice so lepe divlje, neistopajoče barve in čez kak teden pričakujem mladičke. Potem pa sem našla še čudo nekih organizmov, kateri so prišli kot slepi potniki... Male latvice (Ferrissia clessiniana)katere naj bi bile super za akvarij saj jejo alge, samooki (upam da jih bojo pojedle ribe ko jih naselim, ker so malo moteči), melanije, neki mini polžki (zaenkrat še nisem opazila da bi jedli rastline), neko krogljico veliko nekje 1mm, ki plava???, srednne velike vodne bolhe... na veliko žalost pa tudi planarije. Na srečjo jih je pa zelo malo in so majhne. Kako predlagate, da bi se jih znebila? Jih mogoče jejo kake ribice?
Lp, Anamarija
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 09 Apr 2018, 07:10

V akvarij so prišli:
4x pritlikavi godernavček
10x klicaj rasbora (Boraras urophthalmoides)
Že par minut po tem ko sem jih spustila v akvarij so rasbore pojedle vse samooke, godernavčki pa bolhice:)
Lp

666evil666

OdgovorNapisal/-a 666evil666 » 09 Apr 2018, 15:09

Lep akvarij:)

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 09 Apr 2018, 17:26

Hvala. Kdo ve katero umetno hrano bi jedli godernavčki? Naj bi bili navajeni na vse vrste umetne hrane in so živo dobivali največ 1x na teden. Sem jim dala luske Prodac Tropical fish flakes in posušene bloodworms, ampak jih nočejo. Hočejo jest ampak ne te hrane in jo spluvajo... Bom počakala še kak dan, drugače jih bom pa hranila z zamrznjeno. Ampak jih nočem razvadit. Koliko časa naj še probavam z umetno?
Lp

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 10 Apr 2018, 15:05

Če želiš slišati njihovo "pesem" jih moraš kupiti več.Žal je pesem sladka in kratka -"luskasto hrano" jedo, dokler ne zbolijo pluvajo, kar je značilno za težave, ki se komaj pričnejo,.Bolezen je sestavni del hrane, že praznih denarnic slabo se nam piše. :'(

- Farma je farma... :8-:

- Saj tudi na tem je zgodba, da je večina labirintovcev občutljivh na - (bakterije, viruse,sesače, ipd)..
Beri Bojan Dolenc,tudi teme "Gupiyevsky" cikolooka, ipd...Zdravila za nijih ni ali pa je zdravljenje z komercialnimi zdravili je fojtranje trgovcev.
-Glede na občutljivost jih po "vrhu" vzgajamo v neprimernih pogojih.Gre za vrsto, ki STROGO ni za začetnike.Saj
organizem ni na pogled ni privlačen, to, da se ga kupuje zaradi ti "melodije" je pa to zloraba hobija...

-Smo na foromu že 100x rekli, da se je potrebno začeti ukvarjati z drugim hobijem ne izgubljati mladosti, aba mrtev hrček, labirintovci ipd..Pri večini se je začelo z badbintonom ali pa super mario.. tam se igra lahko ponovi. >:D
Ni potrebe še pisat risat in slikat pa poslušati, da pritlikavi prisesnik živi do 5 mesecev. in da je posebne alge..Če želiš videti moj je star 4 leta pa brez heca ima veliki "bauh"... ;) Lp Boštjan.
Nazadnje spremenil boysta, dne 10 Apr 2018, 16:31, skupaj popravljeno 1 krat.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 10 Apr 2018, 16:25

OTO in njegove alge :)
Priponke
20180410_161051.jpg
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 10 Apr 2018, 18:56

Nimam pojma kaj vam ni jasno... parametri, naseljenost in velikost akvarija so OK, ČE PA NISO PA SPREMENITE OPIS V BAZI ORGANIZMOV IN DRUGIH VIRIH... edino kar me zanima je hrana. Ker sem v Mr Petu vprašala s čim jih hranijo, ampak te hrane ne marajo. Sem jim dala danes zmrznjene bloodworms in so jih jedli, ampak jih nočem razvadit, glede na to da so prej baje jedli tudi umetno hrano...
Ja glede tistih ototov pa tudi jaz ne vem kaj ni bilo jasno tistemu prodajalcu. Saj mu nisem verjela. Zakaj zdaj potrjujete nekaj, kar mi je že od začetka jasno?
In pa še nimam jih zaradi "predenja" ampak zato ker so majhne, ljubuke, pisane in glede na podatke v bazi ne tako zelo zahtevne ribice glede parametrov.
Lp, Anamarija
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 12 Apr 2018, 16:41

Evo bila v Mr. Petu in kupila pravo hrano za njih, na katero so bili navajeni. Sem probala in so vso s pospeškom pojedli. Hrana je pa sedaj Tropical Super Vit. Tako, da vas Boysta prosim, da take nesmiselne in po eni strani tudi žaljive komentarje zadržite zase:/
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 15 Apr 2018, 19:37

Boysta uganite kaj :P , med tem ko to pišem opazujem zanimivo drst godrnavčkov :happy :wide: bom probala posnet. Zjutraj so pa tudi godernjali ampak zdaj ne več
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 15 Apr 2018, 19:59

Ne vem kako bi poslala posnetek. Ga dam najprej na youtube in potem sem link? Ampak bom po enem tednu video zbrisala,ker je zelo slabe kvalitete...
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 15 Apr 2018, 20:25

https://youtu.be/qHUZEh1opVo Upam da dela. Oprostite zaradi tresočih rok in zelo slabe kvalitete, ampak mi nekako ni hotelo izostrit...
Naj sedaj obdržim samo parček ali naj pustim tudi druga dva? Ker zdaj parček preganja ostala dva. No zasedla sta nekje pol akvarija, na drugi polovici pa ne preganjata. Vsake toliko se še zasliši trrrrrrr trrrrrrr
Lp, Anamarija
Lp

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti