Kremenaste alge?

Nevšečnosti in preglavice iz strani alg.

Moderator: Ekipa Aquanubis

anamarija
Kraj: Ljubljana, Bizovik

Re: Kremenaste alge?

OdgovorNapisal/-a anamarija » 28 Feb 2018, 19:52

Po moje bi bilo bolje, če bi v akvarij dodali kakšne neritine ali pritlikave prisesnike
Lp

Uporabniški avatar
thesilos

OdgovorNapisal/-a thesilos » 28 Feb 2018, 20:23

tole si si prebral, morda najdeš vzrok?
https://www.aquanubis.com/baza-organizm ... tomee.html

Uporabniški avatar
ZLATI PAJČOLANJEK

OdgovorNapisal/-a ZLATI PAJČOLANJEK » 28 Feb 2018, 20:24

ja pritlikavih prisesnikov raje ne dam k pajčolankam, :?
drugače pa imam v tem akvariju 3 pajčolanke in 1 tajsko lisičko. :hmm

thesilos ja! točno take so.
ampak zmeram ko jih obrišem kar pridejo nazaj.
bom kar probal najti v zooticu ali mr.pet če imajo kaj
proti tem.
hvala LP
Ⓒⓐⓡⓐⓢⓢⓘⓤⓢ ⓐⓤⓡⓐⓣⓤⓢ ⓥⓐⓡ. ⓡⓨⓤⓚⓘⓝ

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 28 Feb 2018, 23:40

Nikar ne napadaj alg z kakšnimi algocidi, kremenaste alge pridejo pri novih akvariji ali zaradi povianih vrenosti silikatov v vodi, kriv je lahko tudi kremenčev pesek. S časom bodo odšle same, če imaš lisičko bi jih morala pa ta pomazati za malico, razen če izvzamemo da ima obilno druge hrane. Poskušaj storiti nekaj kar včasih zaleže, 2 - 3 dni ne daj riba nič za jesti pa boš videl kako se bo akvarij sijal

Uporabniški avatar
thesilos

OdgovorNapisal/-a thesilos » 01 Mar 2018, 10:38

se strinjam z kevino, sam sem imel bolj v mislih, da še enkrat preveri vse možne vzroke zaradi katerega ti nastajajo in jih odstrani. Dodajanje novih organizmov in kakšne kemije v akvarij ti lahko samo spet tehtnico drugje nagne na napačno stran.

Uporabniški avatar
ZLATI PAJČOLANJEK

OdgovorNapisal/-a ZLATI PAJČOLANJEK » 01 Mar 2018, 14:24

OK,
Potem se kemije raje izogibam,
Tajska lisička pa drugače tudi poje nekaj hrane ki pade na dno od pajčolank (mešanica vodne bolhe+granuli+čips+"krispiji")
ampak itak poje samo čips. Zato bom probal v akvarij vsuti čim man čipsa, da ga ne dobi.
Ali ko lisička je alge ali za sabo pušča "čisto" sled?
ali mora iti mimo večkrat, ker se mi čudno zdi, da
tako dolgo "gloda" alge na listu od Anubije pa so še vedno tam... :?

Uporabniški avatar
ZLATI PAJČOLANJEK

OdgovorNapisal/-a ZLATI PAJČOLANJEK » 06 Mar 2018, 13:46

Zdijo se me nekam črne
Še slike:(na sliki zgledajo rjave ampak so veliko bolj črne)
Priponke
IMG_20180306_134105.jpg
IMG_20180306_134043.jpg

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 07 Mar 2018, 18:48

Polek rjave kremenaste alge gre za rdečo ciano bakterijo.
Rešitev je branje branje tega foruma.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Oldspice

OdgovorNapisal/-a Oldspice » 14 Maj 2018, 15:22

Pozdravljeni,

akvarij (malo manj kot 60L) ciklam sedaj že skoraj 1 mesec. Rastline sem dodala po dveh tednih, razen manjšega propada drugače lepo rastejo. Sedaj me ni bilo doma 1 teden, včeraj pogledam v akvarij in vidim to.

92599BED-F17D-4F20-91E4-EA8702C7F653.jpeg

04C487D8-6AE7-41C6-A9E4-60B66B2E8592.jpeg

Če se ne motim, so to kremenaste alge. Danes bom ponovno nesla stestirati vodo v trgovino, tole kar razberem na testnih lističih pa je naslednje:

pH 7,5
gh 7
kh 6
Cl 0
No2 0
No3 10

Akvarij bo namenjen kozicam in mogoče tudi kakšni manjši ribici (v mislih imam mikro razbore in pritlikave prisesnike).
Korenino sem vzela ven, ker jutri dobim mah, ki ga bom pritrdila nanjo, pa se mora posušiti, da mah zalepim gor.
Iz akvarija mi je do sedaj tudi že izhlapela taka količina vode, da zgornja reža filtra skoraj ni več prekrita (se pravi vodo vleče samo še na spodnji reži). Osvetlitev sem imela nastavljeno na 7 ur dnevno, sedaj sem jo povečala še za eno uro, prebrala sem, da naj bi te alge šle stran same ali s čistilcom in s povečanjem svetlobe.

Vprašanja so sledeča:
- ker bo akvarij najbrž počasi sciklan, ali naj dodam počasi kakšnega pritlikavega prisesnika?
- korenino sem vzela ven, ali naj jo s čim zdrgnem, pod tekočo vodo, operem v starani vodi ipd - zaradi alg?
- ali naj dodam vodo (ki je izhlapela) kot starano en dan s pripravkom za pripravo vode-ali bo to kaj porušilo ravnovesje? Te vode, ki jo je treba dodati je ene 8% volumna.
- ko sem odstranila korenino, je en del teh rjavih alg popadal stran, en del jih je potegnilo v filter. To pomeni, da se bodo začele množiti tudi tam ali pač neham komplicirati in pustim vse skupaj?

Hvala vnaprej za odgovore, ampak izgled je tako grd, da me je že skoraj minilo. :( :?

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 14 Maj 2018, 19:08

- Prisesnike cim kasneje, saj so zelo obcutljive ribe, oz. jih dodaj ko se bo kaj zelenih alg pokazalo, saj je to njihova prava prehrana, ceprav imas za moje pojme malo pretrdo vodo za njih.
- Korenino malo operes in je.
- Vodo dodaj seveda, ne bo nic porusilo, saj se pred vselitvijo prebivalcev tudi vedno nardi menjava.
- Glede teh alg ne skrbi, kozice jih bodo pomalcale za salo, ostale pa bodo same zginle.

Uporabniški avatar
Lenka
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Dolenjske Toplice / Straža pri Novem mestu

OdgovorNapisal/-a Lenka » 15 Maj 2018, 16:13

Kar vode izpari, jo dolivaj RO/destilirano (primerno za akvarij), kajti sicer se ti bo začela dvigovati trdota vode. Ko menjavamo vodo, odvzamemo in dodamo približno enako in to ne spremeni ravnovesja. Izhlapeva pa samo H20, minerali ostajajo. No, če kdaj pa kdaj naliješ navadno vodo, ne bo krize, ampak na dolgi rok pa imej v mislih, če ti izhlapeva toliko vode...
Moj akvarij - 60 l - Srednja Amerika (endler gupiji, navadni rogatec)
Moj akvarij - 75 l - Azija (razbore, kozice...)
Moj akvarij - 78 l - Južna Amerika (neonke, somčki) in par kraljevskih plaščaric
Moj akvarij - 112 l - Tanganjika (polžarke)

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 15 Maj 2018, 20:20

Lenka napisal/-a:Kar vode izpari, jo dolivaj RO/destilirano (primerno za akvarij), kajti sicer se ti bo začela dvigovati trdota vode. Ko menjavamo vodo, odvzamemo in dodamo približno enako in to ne spremeni ravnovesja. Izhlapeva pa samo H20, minerali ostajajo. No, če kdaj pa kdaj naliješ navadno vodo, ne bo krize, ampak na dolgi rok pa imej v mislih, če ti izhlapeva toliko vode...

:toja

Vrni se na “Alge”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov