Moj Akvarij - 500l (knedl)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

knedl

Moj Akvarij - 500l (knedl)

OdgovorNapisal/-a knedl » 02 Avg 2018, 23:18

Opis akvarija:

Mešana skupnost.

Tip akvarija oz. komercialno ime kompleta (če ni bil narejen po naročilu): ZGD po naročilu
Velikost akvarija
- širina x globina x višina: 105 x 85 x 65
- volumen (velikost v litrih): cca 500l
Filter: Eheim 2180 + Eheim 2260
Filtrirni material (v kolikor ni originalen): Eheim, spužve, kar se je naključno nabralo
Ostali dodatki v filtru in interval menjave le-teh (odstranjevalci fosfatov, nitratov itd.): Seachem purigen, JBL 36w UV-C
Grelec (tip, moč): 500w v Eheim 2180
Luči (tip, moč, število): 90w kessil LED, 2 x 50w GHL profilux LED
Nočna osvetlitev: modre LED v GHL LED konzolah
Sistem za dodajanje CO2-ja: nimam
Tip Ozadja: nimam
Dekorativni pesek (vrsta, granulacija, barva): mešanica črnega in nevtralnega
Hranilna podlaga (tip): predvsem JBL Kügeln
Ostala dekoracija: Veliko lesa, kamnov
Gnojila: Easycarbo in profito 20ml na dan preko peristaltične črpalke GHL, Seachem iron 20ml na teden
Zračna črpalka: Schego M2K3
Podatki o vodi
- temperatura: 26°C
- kislost (pH): 6.5-7.0
- karbonatna trdota (kH): 6
- skupna trdota (gH): 8
- nitrati (NO3): 20
- fosfati (PO4): 1

Ostala tehnika:
- hladilni sistem: Ventilatorji kontrolirani preko GHL profilux 4
- Nadzor pH, prevodnosti, temparature preko GHL profiliux 4. Avtomatsko hranjenje z Eheim twin feeder. Avtomatsko doziranje gnojil in kontrola luči preko Profilux.
- tokovanje: 2x Ecotech Vortech MP40wQD

Ribe (vrste, število, koliko samcev in koliko samic):
Mešana skupnost.

Rastline (vrste):
Kar raste in ribe ne pojedo

Slike (slikano po obilnem hranjenju, normalno je manj delcev v vodi):
Priponke
DSC_0250-2.jpg

general74
Kraj: lendava

Re: Moj Akvarij - 500l (knedl)

OdgovorNapisal/-a general74 » 03 Avg 2018, 07:22

Normalno boš imel po preobilnem hranjenju kmalu probleme, še posebej, če si sistem šele komaj dobro postavil, tudi, če imaš sciklanega. Ali pa se ti je samo zapisalo to o preobilnem hranjenju.....Easycarbo bi pa na tvojem mestu raje odstranil, uporabi raje co2 jeklenko.....Drugače pa ja, všečen akvarij......tudi rastline ti baš ne uspevajo najbolj.........pa kakšna črna folija na zadnji stranici ali 3D ozadje, bi bil še lepši......

knedl

OdgovorNapisal/-a knedl » 03 Avg 2018, 09:45

Akvarij je postavljen "že" 8 mesecev in na splošno nima nekih velikih problemov, vsi parametri so stabilni. Hranjenje je bilo "obilno" in ne "preobilno".

Razlog za Easycarbo namesto CO2 - rastline niso moja glavna prioriteta. CO2 bi moral ob dobrem premikanju gladine, ki mi je všeč, dodajat v nesmiselnih količinah (Easycarbo je derivat glutaraldehida in ni hlapen). Prav tako je Easycarbo občutno cenejši in manj zapleten.

Drugi razlog zakaj rastline ne uspevajo odlično - modre akare imajo iz nekega razloga zelo rade vse Cryptocoryne spp. in zmerno rade vse Echinodorus spp. Zame uspevajo zadostno; ribe so na prvem mestu.

Ozadje - se strinjam. Črne folije mi ne bo uspelo spravit zadaj, razen če cel akvarij premaknem dlje od zidu, kar mi ne bo uspelo. O 3D ozadju razmišljam pa že dolgo časa, vendar se preprosto ne lotim.

Uporabniški avatar
Lenka
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Dolenjske Toplice / Straža pri Novem mestu

OdgovorNapisal/-a Lenka » 03 Avg 2018, 11:46

Jaz nikjer ne uporabljam co2, pa imam tri akvarije z rastlinami, in dve valisneriji pri polžarkah. Tako da če ti ni prioriteta zares "rastlinc", co2 ni nujen. Kot si zapisal, vse zakomplicira. =)
Moj akvarij - 60 l - Srednja Amerika (endler gupiji, navadni rogatec)
Moj akvarij - 75 l - Azija (razbore, kozice...)
Moj akvarij - 78 l - Južna Amerika (neonke, somčki) in par kraljevskih plaščaric
Moj akvarij - 112 l - Tanganjika (polžarke)

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta