Moj akvarij - 240l (general74)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Altolamprologus
Administrator
Kraj: Ljubljana

Re: Moj akvarij - 240l (general74)

OdgovorNapisal/-a Altolamprologus » 30 Dec 2018, 20:06

Da ne bo pomote... odsvetujem samo zaradi toplotnih izgub, ki so posledica nizke sobne temperature. Se da deloma rešit z izolacijo. Definitivno pa sump ponuja največ prostora za filtrirni material.

Ni pa to zadeva za vsakega, ker če tu pri planiranju spregledaš eno stvar imaš poplavo.

Lpm

Sent from my iPhone using Tapatalk

general74
Član društva
Član društva
Kraj: lendava

OdgovorNapisal/-a general74 » 30 Dec 2018, 20:41

Da ne bo pomote tudi z moje strani, razumel sem namen tvojega pisanja, na zalost niti v eni sobi ne kurimo.

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 07 Jan 2019, 21:57

Da naredim mali updejt od, zagona akvarija do danes,

Velikost akvarija:
120x40x50
Volumen (velikost v litrih): 240l

Filter: Sicce Whale 500
Filtrirni material: keramični obročki, gobica 2x, lava kamenje
Grelec (tip, moč): Schego 600w, https://www.aquaristikshop.com/aquarist ... er/328102/, plus regulator od aquamedica, https://www.aquaristikshop.com/aquarist ... in/368166/
Luči (tip, moč, število):https://www.aquaristikshop.com/aquaristic/EHEIM-powerLED-fresh-plants/425102/ vhttps://www.aquaristikshop.com/aquaris ... s/425102/v povezavi z https://www.aquaristikshop.com/aquarist ... r/4200140/
Sistem za dodajanje CO2-ja:/ dodajam k valisnerijam Microbe-lift BIO CO2
Tip Ozadja: črni poster
Dekorativni pesek (vrsta, granulacija, barva):Dennerle Natur white
Hranilna podlaga (tip):/
Ostala dekoracija: 3x, 2x manzanita wood, 1x moorkien wood
Gnojila:/
Zračna črpalka: /
Digitalni ph meter: https://www.aquaristikshop.com/aquarist ... or/368004/
Skimmer: https://www.zgd.si/trgovina/akvaristika ... r-skim350/

Podatki o vodi
- temperatura: 30 °C
- kislost (pH): 6,9 - 7,2
- karbonatna trdota (kH): 1
- skupna trdota (gH): 3
- nitrati (NO3): 5 - 10
- nitriti: 0
- nh3/4: 0

Ostala tehnika:
- hladilni sistem: ne uporabljam
- denitrator: ne uporabljam
- sistem za dolivanje vode: https://aqualight.de/12v-wassernachf.st ... hutz?c=160
- ro za pripravo vode
- ozemljitvena sonda: http://www.aquarium-lesce.si/izdelek/oz ... ena-sonda/

Ribe (vrste, število, koliko samcev in koliko samic):
8x diskus alenquer, 1x tefe

Rastline (vrste): valisnerije, ca 8x.

Za ph, no2, no3, nh3/4 uporabljam Salifertove kapljične teste, za kh in gh pa od Tropicala. Da še napišem par stavkov, do zdaj obolenj nisem imel, enkrat je imel en diskus podobno zadevo eksoftalmiji, a se je prej izkazalo za poškodbo očesa, kajti naslednji dan izbočenega očesa oz. sive mrene okrog desnega očesa ni več imel, je pa to bil diskus, ki je imel "izlet" iz akvarija, no, zadeva se je končala srečno, do zdaj imel ca. 3-4 "izlete" iz akvarija, pri tem je en diskus poginil. Tehnične opreme poleg opisane zgoraj je še kar nekaj, od raznih cevi, za osmozo - 16m, do pretočne črpalke, dveh 100l sodov, do navadne cevi s katero izpumpam vsak teden ca. 80 litrov vode, potem na vsake tolko časa menjam cevko s katero črpam vodo nazaj, skratka, potrošil sem, pa naj se še tako neverjetno sliši, že, okrog 2000 eurov, ampak ok, ko vidim, da zadeva deluje, mi pravzaprav ni žal tega denarja. Imel sem že večkx akvarij, a vsakič je trajalo le mesec, dva, tri, preden je vse šlo k vragu.....je pa tudi res, da takrat nisem bil niti za pol tolko načitan kot sem zdaj, še zdaj ne morem povedati, da vem dosti, se pa učim, da se še vrnem nazaj, takrat sem tudi na veliko kupoval, ker pa nisem imel pojma so mi trgovci samo prodajali, jaz pa veselo kupoval. Res je tudi, da kupujem zdaj dosti za akvarij, a zdaj vsaj vem kaj, težko me že kdo okoli prinese.........

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 08 Jan 2019, 22:43

V soboto bo prvič po zagonu očiščen tudi filter, minilo je že več kot 6 mesecev, malce sem sicer v dvomih, ali naj ga dregam ali naj pustim pri miru, a mi je pri zadnji menjavi, ko sem ga po menjavi vode zagnal, nekaj umazanije izstrelilo ven iz šobe, ravno sicer ni bila videti kot umazanija, prej takšna, svetlo rjava, oranžna sluz, preizkusil sem tudi pretok, filter sem pustil vklopljen vse do izpusta vode in ja, zdi se mi, da se je nekoliko zmanjšal tudi pretok. Sicer še vedno lepo teče, a........naredil bom tudi kakšno fotko, seveda bo obvisela tu gori. Lahko pa tudi, da so samo cevi manj pretočne.......in jih bo potrebno očistit.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 08 Jan 2019, 23:34

Sam filtra nebi tikaldokler je res evidentno da je pretok toliko zmanjšan da voda ne zaroži več. Tista umazanija ki ti jo filter "pljuni" ob zagonu pa je kaplja v morje. Naredi po občutku sam vem da ga nebi odpiral če ne kaže težav z pretokom.

general74
Član društva
Član društva

Re: Moj akvarij - 240l (genevral74)

OdgovorNapisal/-a general74 » 08 Jan 2019, 23:38

Ja, saj ravno to je bila dilema in je še......mogoče samo cevi odstranim in jih očistim.....ali pa vse skupaj pustim in opazujem kaj se bo dogajalo, bom večkrat pustil filter laufat med praznenjem, samo, da vidim kako je s pretokom. Da bom lahko opazil razliko......
Nazadnje spremenil general74, dne 08 Jan 2019, 23:42, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 08 Jan 2019, 23:40

samo čiščenje cevi včasi pomaga ja, sam bi se če že poslužil najprej čiščenja cevi, človek šele ob njihovem čiščenju ugotoi koliko nesnage se v njih nabere.

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 08 Jan 2019, 23:43

Bom videl, do sobote je še daleč.....

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 08 Jan 2019, 23:43

:toja

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 09 Jan 2019, 07:01

Kevin17 napisal/-a:samo čiščenje cevi včasi pomaga ja, sam bi se če že poslužil najprej čiščenja cevi, človek šele ob njihovem čiščenju ugotoi koliko nesnage se v njih nabere.

Od zunaj ne vidim kaj je vse v ceveh, ker imam neprozorno cev, sem pa prejsnjic skrajseval cevi in ja, kar nabere se cez cas.

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 09 Jan 2019, 13:56

general74 napisal/-a:a mi je pri zadnji menjavi, ko sem ga po menjavi vode zagnal, nekaj umazanije izstrelilo ven iz šobe, ravno sicer ni bila videti kot umazanija, prej takšna, svetlo rjava, oranžna sluz, preizkusil sem tudi pretok

To scistis cevi, ter na filtru crpalni del (impeler, itd). Filtrirnega materiala ne rabis tikat :toja

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 09 Jan 2019, 14:00

Andrej napisal/-a:
general74 napisal/-a:a mi je pri zadnji menjavi, ko sem ga po menjavi vode zagnal, nekaj umazanije izstrelilo ven iz šobe, ravno sicer ni bila videti kot umazanija, prej takšna, svetlo rjava, oranžna sluz, preizkusil sem tudi pretok

To scistis cevi, ter na filtru crpalni del (impeler, itd). Filtrirnega materiala ne rabis tikat :toja

Nekak tak je namen. Cevi bom snel dol in jih ocistili. Brez kompliciranja. Vcasih se mi zdi, da kompliciram prevec.

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 12 Jan 2019, 18:20

Evo, voda menjana in kar je še pomembneje, tudi cevi očiščene. Že, ko sem praznil akavrij se je vidlo, da pretok ni takšen kot bi moral bit, a sem najprej potisnil čiščenje na naslednje nedeljo, bil sem v službi in hudimano utrujen že prišel domov, a na koncu me je vseeno zamikalo,da vidim, kaj se nahaja v ceveh, torej sem najprej iztočil vodo, očistil stekla, akvarij napolnil nazaj, snel cevi, vrgel v sod in s ščetko odstarnil vse kar je bilo v ceveh odvečnega. Videl pa sem tudi kaj približno se nahaja v filtru, tega sem zaenkrat pustil na miru, a tudi ta bo enkrat prišel na vrsto, umazanije na kubik.Torej, iz cevi sem odstranil umazanijo, verjetno tudi kaj "dobrega", a okej, ko sem cevi priklopil nazaj je samo potrdilo moje sume, cevi so bile umazane, pretok se je po čiščenju vidno izboljšal, občutek imam, da je nekje tam kot na začetku, a kot sem videl, bo tudi filter v kratkem na vrsti. Moram pa tudi napisati,na koncu zadovoljen.........
Priponke
s.jpg

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 15 Jan 2019, 20:58

malo lušte pred spanjem....
Priponke
o.jpg
h.jpg