Moj akvarij - 240l (general74)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
a2l2
Kraj: Lj-Kodeljevo

Re: Moj akvarij - 240l (general74)

OdgovorNapisal/-a a2l2 » 16 Jan 2019, 11:45

A so divjaki, tele krožniki?
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. Antoine de Saint-Exupery

general74
Član društva
Član društva
Kraj: lendava

OdgovorNapisal/-a general74 » 16 Jan 2019, 11:52

Ne, si jih pa zelim, lol.

Uporabniški avatar
a2l2
Kraj: Lj-Kodeljevo

OdgovorNapisal/-a a2l2 » 16 Jan 2019, 18:15

Sam so tole še vedno precej podobni divjim... vsekakor zelo lepi

Ko bom velik, bom imel prave diskuse (Heckel diskus)... razen črte po sredini so jim tile kar podobni
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. Antoine de Saint-Exupery

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 16 Jan 2019, 18:20

Edini izmed divjakov bi k mojim parametrom pasal le rjavi, pa recimo še zeleni, katera ne potrebujeta tako extremnih razmer kot hecklov, kh blizu nič ali pa še boljše 0 ter zelo kislo vodo, čeprav ravno zdaj premišljujem, da bi to z osmozo in določenimi pripravki lahko to tudi imel.......

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 19 Jan 2019, 20:30

.......precej zgubljen se mi zdi, kot, da ne bi sodil sem........
Priponke
g.jpg

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 24 Jan 2019, 14:29

Od danes hranim ribe z podajalnikom hrane, kar nekaj mecev je trajalo, da sem ga ponovno uporabil, hranim pa zdaj tudi ze z vecjim premerom granul in sem moral hkrati povecati nivo izvrzene hrane n3 crtico, da dobijo ribe ne premalo in ne prevec hrane, podajalnik hrane je od jbl, avtomatski.

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 31 Jan 2019, 14:40

Ko je že kazalo, da mi bodo vallisnerije šle zopet k vragu, sem začel uporabljati naslednje stvari,https://www.zgd.si/trgovina/akvaristika/rastline-in-nega-rastlin/gnojila/microbe-lift-bio-co2/, ki ga dodajam vsak drugi dan, glede na majhno gostoto rastlin dodajam samo 1ml, https://www.fishbox.pet/collections/pri ... ts/dosator in https://www.fishbox.pet/collections/pri ... za-dozator ter gnojila, https://www.fishbox.pet/collections/pri ... za-dozator, moč svetlobe danes povišal na 70% toplobele in 80 hladno bele, v dveh tednih odkar uporabljam ti dve zadevi opažam napredek, zdaj katera zadeva je bolj zaslužna za boljšo rast, ne vem. Je pa dejstvo, da pomaga brez nekega co2 v jeklenkah in nekih hudih zadev kar se glede gnojil tiče., ki ga trenutno za par rož ne rabim, tudi svetlobo sem nekoliko pojačal, sledi opazovanje, do zdaj še zaenx brez alg, mogoče še nekaj, ta "tekoči co2" trenutno dodajam ročno, torej preko brizge, me pa zanima, če kdo uporablja ta aparat, https://www.aquashop.si/Eheim-AutoLiquid, na youtubu ni nekih opisov oz. so, samo v, meni nerazumljivem jeziku, zanimajo me predsvem funkcije programiranja, če kdo uporablja prosim za info, lahko n zs ali pa kar tu.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 31 Jan 2019, 15:37

Jaz uporabljam Ati dozirno črpalko , set 6 dozirnih črpalk zaenkrat brez težav, opravlja svoje delo. Prav tako kupljena v Aquashopu

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 31 Jan 2019, 16:03

Ze, sem se tudi oziral za temi oz. jebao, a kot receno, nimam nekih hudih rastlin -misljeno je predvsem gostota, ki bi opravicile nakup za 100+ eurov, hocem samo, da aparat skrbi za to, tudi grotech enodozirni je bil na seznamu, a za enodozirno crpalko je 70 eurov prevec, za to ceno bi ze dobil dvokanalni jebao plus free postnina. A po razmisleku je padel ta easy dosator, me pa zanima nekaj, kdaj se dodajajo gnojila, fertilizerji, mislim casovno in zakaj, utemeljitev. Hvala. Za fertilizer imam podatek oz. info, da se ga da v temi pred osvetl. akvarija, zakaj?

Uporabniški avatar
teren

OdgovorNapisal/-a teren » 01 Feb 2019, 00:03

Gnojila dodajas toliko pred prizigom luci, da se se lepo enakomerno zmesajo.. Jaz jih ene 15 min pred prizigom luci.. Zakaj? Ker gnojila potrebujejo rastline, ko je luc prizgana. V temi pridejo gnojila prej prav algam kot rastlinam..
Lp

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 05 Feb 2019, 20:35

Imam še vedno en problem, ki ga vse do danes nisem uspel razrešiti, segrevanje vode oz. kako ohraniti ogreto vodo med samim črpannjem vode nazaj v akvarij, govorim o menjavi vode. Ne najdem enostavno načina, ki bi mi zagotovil temperirano vodo v času črpanja, v pokrov soda imam zvrtano eno luknjo za osmozno cevko, drugo imam, da voda do menjave ostane sveža, luknja je ravno toliko velika, da lahko skozi njo potegnem kable od grelca, skozi lahko potegnem tudi cevko s katero potem, s pomočjo črpalke, črpam vodo nazaj v akvarij, jasno mi je, da skozi to luknjo uhaja toploto, a največ mi jo uide ravno takrat, ko namestim črpalko na cev, in, ko dodam minerale, prva rešitev bi lahko sicer bila, da kupim dodatno črpalko in jo kar že na začetku priklopim na cev za črpanje vode v akvarij, a problem še vedno ostanejo minerali oz. to, da jih moram premešati, mi mogoče kdo ponuja drugačno rešitev, sam je trenutno ne vidim. Lahko bi sicer tudi kupil sod na pipico, na katero enostavno priklopiš cev, v pokritem sodu je voda že segreta oz. se segreva, a še vedno na koncu ostanejo minerali, tudi sod bi moral biti nekoliko dvignjen, ne ravno točno na tleh. Pri kakšni temper. se minerali sploh raztopijo? Dejstvo je, osmoza vsebuje 0 mineralov, sem že naredil test, po dodatku ene merice jih komajda uspem dvigniti na ena, kh-1, gh3, takšno stanje imam že kar nekaj časa, vendar pa sem dobil priporočilo, da je kh malce prenizek, ribe sicer zaradi tega nimajo težav - luknjice v glavi, ph je prav tako pod 7, 6,6- 6, 9, občasno tudi 7, a redko. V soboto sem sicer dodal skoraj dve merici mineralov, a rezultat ostaja isti, a traja mogoče več časa, da pride do dviga? Vsaj, da bo kH=2. Razmišljam tudi o mešanju vode in osmoze, a me skrbi da bom porušil ves sistem, če že naj raje tako ostane kot pa, da se mi vse poruši, vložil sem že enostavno preveč.......Predlagajte. p.s. uporabljam pa dennerle minerale, v navodilih piše, da bi se mi morala kH vrednost za eno merico zelo dvigniti, pa se mi ne, ravno nasprotno. Ravno toliko, da nimam nič.......

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 06 Feb 2019, 10:07

Po navodilih, ki sem jih prebral se vrednost kH dvigne pri denn. mineralih v bistvu komaj na 2,6, tako, da sem do zdaj imel dokaj realno vrednost, 1. Bomo videli kako bo naslednji teden.

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 06 Feb 2019, 14:17

Vsaj kar se dennerle min. tice, topnost najhitrejsa med 20 in 25 stopinjami C, drugace pa kot navajajo, ni zdaj neke tocno dolocene temperature, se pa zato nekoliko pocasneje, ce je pod oz. nad navedeno. Odgovor iz firme dennerle.de.

Uporabniški avatar
Altolamprologus
Administrator
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Altolamprologus » 06 Feb 2019, 15:50

Si kdaj pomislil, da se soli lahko mešajo endotermno in zaradi tega pride do nižje temperature? Tudi po cevi so velike izgube.

Zadevo rešiš tako, da kompenziraš razliko in vodo v sodu bolj ogreješ.

Lpa

Sent from my iPhone using Tapatalk

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 06 Feb 2019, 23:01

Ja, samo, ko za malenkost dvignem pokrov, kar je logično, temperatura izpuhti, rad bi vseeno uredil, da do tega ne pride, ne vem pa kako. Zmanjkalo enostavno idej............zato sem prosil, na kak način držite temperaturo kolko se da, konstantno, kako primešate minerale, na kakšen način potem dotočite vodo, etc., etc. Vesel bom vsakega predloga, ki bo šel v pravo smer. Glede na to, da so minerali torej topni tako v hladnejši kot tudi toplejši vodi me zanima, a naj dodam minerale takoj na začetku, kako naj uredim za konstantno segreto temperaturo, ali se minerali sami premešajo........enostavno ne vem. Tu sem enostavno odpovedal.

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost