Novinec!

Obvezno branje za vsakega začetnika! Na vrhu vsake teme so krajši vodiči, tematsko pa so razporejena tudi že predelana vprašanja.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Pupi

Novinec!

OdgovorNapisal/-a Pupi » 07 Apr 2019, 17:12

Pozdravljeni.

Zanimam se za nakup akvarija, ker pa sem popolni začetnik v akvaristiki bi pa res potreboval vašo pomoč.

Od znanca imam priliko dobiti juwell Rio akvarij dimenzije 120x41x55 z vso dekoracijo, ribicami, filtrom jbl e 1501, grelcem, sochting oksidatorjem, pa še kaj.

Rastline Anubije, hygrophila pinnatifida,..

Prebivalci pa različni gupiji, neonske, modra razbora, siamski praška, garra flavatra, epalzeorhynchos bicolor,hyphessobrycon bentosi.

Lastnosti vode ne poznam, prav tako razne vrednosti ph in podobno bom lahko meril komaj ko bo vse skupaj pri meni postavljeno. Tako da prosim preden me napadete, kaj vse paše skupaj in kaj ne.. Bom vesel vsakega nasveta in predloga, kako naprej.

Seveda bom akvarij nadgrajevali, izboljševali, dodal kakšnega zanimivega prebivalca, ko izvem, kaj lahko dodam.

Za začetek me zanima vaše mnenje.
Hvala!

429_710662219.jpg

429_289856987.jpg
429_-1573661970.jpg

Pupi

Re: Novinec!

OdgovorNapisal/-a Pupi » 08 Apr 2019, 13:58

Siamski praskač... Pomota :sorry

Uporabniški avatar
D.Wolf
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 11 Apr 2019, 17:35

Zivijo :)

Za zacetek ti predlagam, da ves zivez podaris naprej.. potem pregledas temo Uvod v akvaristiko, ki jo najdes tukaj na forumu - mogoce se bo kaj slisalo/prebralo kot raketna znanost, ampak na zacetku ni potrebe po kompliciranih sistemih..potem pregledujes tukajsnji forum - veliko se da naucit iz izkusenj drugih..

Skratka zacnes na popolnem zacetku, uspeh pa je zagotovljen :)
When in doubt, go monster!

general74
Član društva
Član društva
Kraj: lendava

OdgovorNapisal/-a general74 » 11 Apr 2019, 21:31

D.Wolf napisal/-a:Zivijo :)

Za zacetek ti predlagam, da ves zivez podaris naprej.. potem pregledas temo Uvod v akvaristiko, ki jo najdes tukaj na forumu - mogoce se bo kaj slisalo/prebralo kot raketna znanost, ampak na zacetku ni potrebe po kompliciranih sistemih..potem pregledujes tukajsnji forum - veliko se da naucit iz izkusenj drugih..

Skratka zacnes na popolnem zacetku, uspeh pa je zagotovljen :)
tako je, da osvojiš vsaj tiste osnovne pojme,ph, kh, gh, kakšne ribe so za skupaj,v kakšnih parametrih, kolko jih lahko daš v tvoj akvarij, kako z rastlinami, kaj pomenijo alge v akvariju etc etc etc, branja je ziher za več kot mesec dni.....

Pupi

OdgovorNapisal/-a Pupi » 14 Apr 2019, 21:38

Brez skrbi, sem prebiral forum že lep čas pred selitvijo akvarija, in sem upošteval, kolikor sem lahko. Seveda je informacij ogromno naenkrat. Pred selitvijo še nisem zasledil nobenega odgovora na mojo temo, zato sem stvari vzel kar v svoje roke - z rahlimi nasveti tega znanca in kakšnim prodajalcem opreme.

Zadeva je sedaj takšna kot je. Akvarij je preseljen.
Odločil sem se, da zamenjam podlago, saj nisem bil prepričan, kaj bo, ko bom selil vse skupaj 100km in prenašal iz 3.nadstropja stare lokacije v 4. nove.
Tako sem se pozanimal pri gospodu, ki ima znano trgovino z akvaristiko blizu Maribora, kako vse skupaj, narediti kar se da pametno. Skupaj z akvarijem sem prepeljal tudi skoraj vso vodo, filter je še vedno takšen kot je bil tam.
Ko sem postavljal akvarij, sadil rastline, sem po navodilih preventivno dodal tudi tekočino... Bakterije.

Izgleda približno takole:

IMG_20190414_211113.jpg

Marsikdo mi je že rekel, da je v akvariju živžav kar se tiče prebivalcev in tudi te zadeve mislim urejati, kolikor hitro lahko (težko trkam pri sosedih in sprašujem, če kdo rabi ribice :wide:) . Ampak zaenkrat ni videti agresije med njimi, vse skupaj izgleda ok, je pa v planu razredčiti in iti v eno smer.

Jutri nabavim testerje za parametre vode, da vidimo kje smo..

Trenutno imam pa vodo na 25°, tisti sochting oksidator izgleda da ne deluje najbolj, tako da bo najverjetneje potrebna menjava.. Imam pa tudi jbl permanentni test za co2 + ph. Ta mi kaže vrednost nekje med 12 in 20 mg/l.

Prebivalci so tisti kot sem napisal, gupiji, ena neonka, ena razbora, dva siamska praskača, ena garra flavatra, dva epalzeorhynchos bicolor, , hyphessobrycon bentosi. z še tremi moliji in parček mečkov.

Ampak kot pravim, akvarij je tukaj, postavljen, vloženo ogromno dela in denarja, tako da težko zdaj ugasnem vse skupaj in začnem znova. Bom se pa trudil, šel v eno smer in z vašo pomočjo in izkušenimi nasveti bo mi najverjetneje nekako uspevalo.

Mogoče kakšen predlog, kaj potrebujem, naslednji korak?
Ker branja je res za en mesec, mislim pa da bo lažje. Me zamerit v eno smer.
:worthy

Vrni se na “Uvod v akvaristiko”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost