Skalarka je napadalna do molijev

Vprašanje o opremi: filtri, črpalke, grelci, RO,...

Moderator: Ekipa Aquanubis

Zacetniksemjaz

Skalarka je napadalna do molijev

OdgovorNapisal/-a Zacetniksemjaz » 04 Maj 2019, 00:28

Danes sem kupil 2 molija crno samico im belga samca ju dodam v akvarij in ces kaksnih 5minut postane skalarka agresivna in napadalna do molijev sedaj pa me zanima kaj naj naredim saj me je strah da jo bo skalarka pojedla(unicila plavuti)
Akvarih je 72L
Brez rastlin
1 skalarka
4diamont tetre
2molija

Vesel bom vskega nasveta hvala

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

Re: Skalarka je napadalna do molijev

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 04 Maj 2019, 03:02

Zdravo

Prvo kot prvo, ne želim biti žaljiv vendar skalarka nima kaj početi v 72 literskem akvariju :redcard , preberi si kakšne pogoje potrebuje sklarka
Skalarka

Kot drugič, Moliji in skalarke nimajo kaj početi skupaj prevelika razlika v parametrih vode, Skalarka je striktno mehkovodna riba medtem ko so moliji pripadniki trde vode, poglej na bazo organizmov.

Zakaj je prišlo do agresije, skalarka je kot že zgoraj rečeno prevelika za to litražo, zelo verjetno, ker je skalarka ostrižnik, da brani svoj teritorij, v katerega so bili vnešeni moliji, skratka v že tako majhen prostor kateri je že tako zasičen zaradi skalarke, ki se počuti ogroženo si postavil še 2 ribi.

Svetujem, najprej preveri kako vodo imaš trdo ali mehko, nato se odloči na podlagi parametrov ali boš obdražal tetre ki so pravtako mehkovodne ali molije, sklarka pa mora v vsakem primeru v večjo posodo.

Vrni se na “Akvaristična oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov