povečan ribnik cca 8000l

Tu so predstavljeni ribniki naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

fajfi

povečan ribnik cca 8000l

OdgovorNapisal/-a fajfi » 12 Maj 2019, 20:53

Pozdravljeni ribnikaši,
Najprej nasvet vsem, ki se še odločate narediti ribnik. Naredite večjega kot imate v planu, kajti vsak si čez čas zaželi izboljšav in povečav, kar pa ni tako preprosto. Stari ribnik je bil precej manjši narejen iz pvc folije 1mm. Po mojih itkušnjah se pvc folija lahko dobro švasa ali lepi ampak samo, če govorimo o novi folijo in jo lepimo na ravni podlagi. Staro folijo v ribniku, ki je trda in ima običajno še kje kakšen zavihek vam bo težko uspelo 100% združiti z novo. Novi ribnik je narejen iz 0,5 mm folije (tega ne priporočam) pač ni blo šuškov:) ampak je ta dobro podložena s filcom, poleg tega sem na ključna ravninska mesta položil povrhu še staro folijo. Ribnik še ni napolnjen do konca, manjka še cca 10cm (čakam dež) , drugače pa je že skoraj gotov.Manjka še malo "peglanja" kakšna šajtrga kamnov, da povsod zakomufliram folijo in malo rastlinja.V ribniku imam 3 krape, dva jesetra, dva zlata linja in nekaj zlatk. Večino zlatk sem pred prenovo razdal, ker se res množijo. V ribniku sta še 2 želvi,samec rumenovratka, ki sem ga kupil na bolhi in samička rdečevratka, ki sem jo našel v bližnji reki. Želvi že 2 zimi prezimujeta v ribniku in s tem ni nobenih težav, imam pa pumpo prižgano tudi čez zimo, tako da ribnik ne zamrzne v celoti. Ko sem želvi dobil sem imel del prejšnjega ribnika ograjen, tako da sta bili notri samo želvi. Nekako nista bili zadovoljni in samček je kar precej visoko ograjo nekajkrat uspel preplezati in je pobegnil k ribicam. Potem pa sem imel en dan dovolj in sem si rekel pa zbežita, če vam pri nas ni všeč, podrl sem ograjo ampak želvici že 2 leti ne pobegneta.Drugače želve in ribe čisto ok. sobivajo, sem že videl, da je želva grizla ribo, ampak načeloma so prepočasne in ob dovoljni kubitaži ribnika ni težav. Je pa želva enkrat pojedla kroto, ki se je zatekla v naš ribnik. Ribnik ima drugače največjo globino 1,3m, širok je 2-5m in dolg 6. Črpalka črpa vodo v uv , nato gre voda v hidroizoliran vinski sod v katerem je filter sestavljen pretežno iz modre gobe. Iz filtra gre ena cev na slap, druga pa v rastlinski filter. V rastlinskem filtru, ki je zaradi terena malo dvignjen sem posadil predvsem bolj krhke oxsiđenarje saj sem se bal, da bi mi jih nižje želvi pocufali ali poležali. To je to nahit, če pa koga kaj zanima pa vprašte:) Pa tut kak komentar je žaželen tale forum mal peša---
Priponke
IMG_0184.jpg
IMG_0186.jpg
IMG_0187.jpg
IMG_0190 (1).jpg
IMG_0190.jpg

Vrni se na “Ribniki naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov