CO2 sistem + kontroler: JBL ali Dennerle

Vprašanje o opremi: filtri, črpalke, grelci, RO,...

Moderator: Ekipa Aquanubis

kapitan

CO2 sistem + kontroler: JBL ali Dennerle

OdgovorNapisal/-a kapitan » 30 Maj 2019, 00:05

Zdravo, sem nov uporabnik vašega portala ....in novega akvarija :) ter se odločam za nakup celotnega CO2 sistema z kontrolerjem. Odločam se med JBL ProFlora pH-Control Touch in Dennerle pH Controller EvolutionDeLuxe. Po petih dneh raziskovanja in kombiniranja sistemov, ter iskanja kombinacij regulirnih ventilov, elektromagnetnih ventilov in kontrolerjev, sem še vedno v temi, rožice pa trpijo v novo vzpostavljenem akvariju :damn :damn
Ima mogoče kdo kakšno idejo,itd...Resnično bi potreboval en pravi nasvet. Želim si pa sistem z kontrolerjem in da bo zadeva delala. Načeloma je v ponudbi za dobro ceno komplet od Dennerle 600 space, samo kaj, ko ta ventil nima števcev in to me zelo moti ima pa že vgrajen EM ventil. Kako naj vem, kdaj bo jeklenka prazna? Je pa dobra cena, vse ostale kombinacije takoj nanesejo od 550 do 600 eur. Če kupujem kontroler ločeno, potem že ima Dennerle v ponudbi komplet z senzorjem - katodo, pri JBL jo moraš dokupiti extra in valda takoj 80 eur +. Mi je pa od JBL cool, ker je kontroler na Tuch ekran in hkrati na ekranu prikazuje še temparaturo vode. In če pustimo te zunanje moderne izglede in nice to have dodatke, kateri kontroler, sistem ali komplet mi predlagate, ker zadevo bi res nujno potreboval .. Tudi mi ni jasno, kako je JBL vso tehniko spravil v tako majhen kontroler, medtem ko je od Dennerle še bolj na analogno in ima kar precej velik vmesnik..(akvarij Eheim Vivaline 180 LED, zunanji flter Eheim Professional, rožice + velika korenina).
P.S. ali se bo ta trava spredaj kaj razrasla ali jo moram še več dosaditi? Zasadil sem jo dva lončka-gel varianta).
Že vnaprej hvala za morebitne odgovore.
lp Dare
Priponke
IMG-2681.JPG
IMG-2676.JPG
IMG-2674.JPG
IMG-2673.JPG

umekdav
Kraj: Krško

Re: CO2 sistem + kontroler: JBL ali Dennerle

OdgovorNapisal/-a umekdav » 30 Maj 2019, 08:43

točno vem kje si.
Tudi sam sem pred trebi leti bil v tej zagati. Vendar sem se na koncu odločil za Dennerle. Mi je nekako bolj sedel.

kapitan

OdgovorNapisal/-a kapitan » 30 Maj 2019, 09:54

:) hvala....
Saj ravno to je problem. Nazaj tri leta sta imela se oba sistema enako komandno ploščo in bi se mogoče lažje odločil, sedaj je pa to JBL spremenil na Tuch in ne vem ali je to samo modna muha ali je z tem naredil tudi boljši oziroma uporabniku bolj prijazen izdelek in dodal kaksno funkcijo. Če grem na JBL, ne pridem skozi pod 600 €. Denerle pa je na trgu za cca. 450€, vendar na ventili ni dveh števcev, kar me zelo moti. Razlika je kar občutna. Garancija oba tam nekje 3-4 leta, Bi pa rad tole nabavil čimprej...že kar danes, ker vidim, da rastline nekam blede postajajo :tumbdown

umekdav

OdgovorNapisal/-a umekdav » 30 Maj 2019, 11:27

Jbl je malo napredoval. Na touch displeju
Ker prej je imel EM ventil vkomponuran v sam sistem. Ce se ne motim ga ima tudi zdaj.
Dennerle ima pa posebej EM ventil kar mi je bolj vseč
A si dobil moje sporočilo?

kapitan

OdgovorNapisal/-a kapitan » 30 Maj 2019, 20:50

Ja, točno to sem čez dan naštudiral.. JBL v stari izvedbi Proflora, je imel EM ventil vkomponiran v sistem. Sedaj ga pa nima več in ga moraš posebaj kupiti, kot pri Dennerle. Samo, da pri Dennerle je sonda priložena v kompletu z kontrolerjem, pri JBL Proflora Tuch, pa jo moraš kupiti dodatno, kar je spet dodatnih 90 eur up :(

kapitan

OdgovorNapisal/-a kapitan » 01 Jun 2019, 09:38

Ekola, po dveh predhodnih nasvetih prodajalcev, sem sedaj odločil najprej investiral v novo dobro luč :happy ...dodal sem še CO2 jeklenko z difuzorjem, z kontrolerjem pa še počakam in ga dokupim po potrebi, ko se spoznam z vsemi pravilim akvaristike ^-^

umekdav

OdgovorNapisal/-a umekdav » 01 Jun 2019, 20:34

ja tudi luc je zelo pomembna
podlaga + luc + gnojila + co2 + merjenje parametrov : :happy :happy

Vrni se na “Akvaristična oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov